Wzrost opłat i prowizji bankowych w 2021 roku

Placówki bankowe

W najbliższym czasie czeka nas spory wzrost cen usług finansowych. Wiele banków podnosi opłaty związane z operacjami gotówkowymi, faworyzując transakcje elektroniczne. W niektórych bankach wzrosną jednak także koszty prowadzenia kont. Coraz wyższe opłaty dotkną zarówno klientów indywidualnych, jak i firmowych.

Dużo zmian w cenniku mBanku

W styczniu w mBanku wzrosły prowizje za obsługę kredytów odnawialnych. W marcu z kolei wzrosną inne opłaty, np. opłata za posiadanie karty debetowej czy usługa wypłat ze wszystkich bankomatów. Wzrosną też ceny przelewów, wpłat oraz wypłat wykonywanych w placówce banku lub biurze obsługi klienta. Droższe będzie też wpłacanie i wypłacanie pieniędzy za pomocą bankomatów Euronetu. Pojawi się także nowa prowizja od każdej transakcji w zakładach bukmacherskich, kasynach, totalizatorach itp.

BOŚ i Toyota Bank drożeją

W styczniu wzrosły też opłaty w BOŚ Banku – droższe będzie prowadzenie kont osobistych, o ile nie klientowi nie uda się spełnić warunków zwalniających. Wzrosną też prowizje przygotowawcze dla kredytów hipotecznych. Z kolei Toyota Bank podnosi opłaty za karty kredytowe i zmianę limitu kredytowego. Znacząco zmienią się też prowizje za wypłaty gotówkowe w placówce.

Nest Bank rezygnuje z darmowych bankomatów

Od 15 lutego Nest Bank zacznie pobierać opłaty za wpłaty i wypłaty z bankomatów oraz tych dokonywanych w oddziałach. Rosną także koszty przelewów wewnętrznych z kont oszczędnościowych. Zdrożeją znacząco także przelewy SORBNET oraz prowizja za przewalutowanie płatności wykonanych kartą debetową.

Drożej dla klientów biznesowych

W styczniu podrożały usługi PKO BP dla klientów korporacyjnych. Po wyczerpaniu puli 10000 przelewów przychodzących każdy następny będzie obciążony prowizją. Ponadto zostaje wprowadzona stała opłata za utrzymywanie wysokiego salda na rachunkach. Więcej zapłacą także klienci Pekao. Od teraz przy korzystaniu z usługi „Płać kartą i wypłacaj” pojawi się opłata od każdej transakcji, podrożeją też wpłaty i wypłaty w placówkach. Zdrożeją też papierowe wyciągi z kont. Volkswagen Bank wprowadza opłatę za prowadzenie rachunku PLUS Konto oraz za posiadanie karty debetowej. Za prowadzenie rachunku od teraz zapłacą też klienci Inteligo.

W Santanderze również zmiany

Santander Bank Polska zdecydował się wprowadzić zmiany w taryfie opłat i prowizji już w grudniu 2020 roku. Wzrosła opłata warunkowa za Konto Jakie Chcę, zmieniły się także warunki zwolnienia z tej opłaty. Zmiany dotknęły także obsługę klienta w placówkach Santandera – podniesiono ceny przelewów dokonywanych na miejscu, zrezygnowano natomiast z opłaty za wpłacanie i wypłacanie gotówki. Drożeje także miesięczna opłata warunkowa za konto walutowe. Wzrosła również opłata warunkowa za obsługę karty. Na szczęście stosunkowo łatwo spełnić warunki zwolnienia z opłat. Ponadto dla klientów poniżej 26. roku życia Konto Jakie Chcę pozostało darmowe.

Responsive Menu
Add more content here...